افرادی که مایل هستند به جای برگزاری مراسم عروسی پرخرج در ایران، یک جشن کوچک اما با صفا با عکس های بسیار زیبا در استانبول را تجربه کنند و یک ویدیوی به یاد ماندنی را داشته باشند می توانند امور اداری و اجاره عکاس و فیلم بردار و تمام مراحل ازدواج را از ما مشاوره و رزرو نمایند. به علاوه شما می توانید مراسم عقد خود را نیز در ترکیه برگزار نمایید.
مراحل کامل عقد ازدواج به شرح زیر می باشد.
اگر یکی یا هردوی طرفین ازدواج ایرانی باشند، هردو شخصا می بایستی به کنسولگری مراجعه کرده و پس از واریز مبلغ در بانک برگه تجرد دریافت کرده و جهت تائید به وزارت امور خارجه برده شود. لازم به توضیح است که دختران ایرانی بر اساس قوانین ایران می بایستی اجازه پدر داشته باشند و یا گواهی فوت وی را به کنسولگری ارائه دهند.
مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگ تجرد : اصل شناسنامه به اضافه پاسپورت و ۳ قطعه عکس
در مرحله دوم برگ تجرد صادر شده از سوی کنسولگری به وزارت خارجه ترکیه ارائه شده و می بایست تائیدیه وزارت خارجه اخذ شود. مرحله سوم آزمایش خون است. برای آزمایش خون متقاضیان ازدواج می بایستی به بیمارستانهای دولتی و یا موسسات غیر انتفاعی و خیریه مراجعه کرده و در مورد بیماریهای ارثی و خونی آزمایشاتی انجام پذیرد. آزمایش خون در بیمارستهای دولتی مجانی می باشد ولی برای خارجیان در زمینه تست ازدواج ارائه خدمت نمی کنند که می توان به موسسات خیریه نظیر مبارزه با تالاسمی مراجعه کرده و نتیجه آزمایشات که معمولا روز بعدی مشخص می شود را به مراکز ویژه برای تائید برده شود. در این مرحله زوجین باید حضور داشته باشند. در مرحله بعد فرمهای ویژه ازدواج از شهرداریها گرفته شده و در دفاتر ثبت اسناد به تائید برسد. در ضمن می بایست پاسپورتتان را به یکی از دفاتر ترجمه برده و آنرا در نوتر یا دفاتر ثبت اسناد تائید کنید.
تعیین وقت عقد رسمی. بسته به نوع سالن نکاح مبلغی از ۴۰ لیر تا ۳۰۰ لیر پرداخت می کنید. این سالن ها مربوط به شهرداری بوده و شما ۲۰ لیر نیز بابت کمک به درختکاری پرداخت خواهید کرد. پس از پایان عقد رسمی در ترکیه شما در این کشور رسما زن و شوهر محسوب می شوید. برای ثبت رسمی در ایران می بایستی برگه عقد در ترکیه را به کنسولگری ایران برده و به همراه عقد دینی که معمولا در رایزنی فرهنگی ایران صورت می پذیرد مدارک ازدواج خود را به ثبت برسانید.
برای مشاوره و دریافت پکیج قیمت با ما تماس بگیرید