موویت Moovit یک برنامه رایگان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در استانبول و دیگر شهرها است. نقشه مترو استانبول، نقشه خطوط اتوبوس استانبول، نقشه متروبوس و سایر مسیرها را نیز می توانید با تفکیک ایستگاه ها در موویت مشاهده کنید. 

برای جا به جایی در شهر با توجه هزینه بالای تاکسی استفاده از وسایل نقلیه عمومی با استانبول کارت میتواند در کاهش هزینه های سفر موثر باشد. اما این سوال همیشه ذهن توریست های ایرانی را مشغول کرده است. مثال برای رفتن به میدان تکسیم یا جای دیگر، کجا و اتوبوس شماره چند را باید سوار شوم؟

به جای جستجو برای یافتن تصاویر نقشه مترو و اتوبوس استانبول، می توانید به راحتی از این اپلیکیشن استفاده کنید. موویت مسیرها را به همراه یک نقشه پویا از مترو و اتوبوس استانبول به شما نمایش می دهد و بدین صورت شما از یافتن نقشه و تصاویر آن بی نیاز می شوید.

نقشه مترو و اتوبوس استانبول

ضمن نمایش نقشه مترو استانبول و نقشه خطوط اتوبوسرانی استانبول، موویت راحتترین و مطمین ترین راه برای رفتن به مقصد را نمایش می دهد. ویژگی مثبت این برنامه نمایش جزییات از قبیل برنامه تمام وسایل نقلیه منتهی به مقصد، ساعت حرکت وسایل نقلیه، ایستگاه های آن و نزدیک ترین ایستگاه به شما، مسافت و نقشه حرکت است. این برنامه نقطه ای که در حال حاضر قرار دارید و از نزدیکی شما کدام اتوبوس ها عبور خواهد کرد را نشان میدهد.

بعد از نصب این اپلیکیشن باید مبدا و مقصد خود را انتخاب نمایید. همان طور که در عکس ها نمایش داده شده است من امروز تصمیم دارم از میدان تکسیم به سمت مرکز خرید جواهر حرکت کنم

  1. در ابتدا مقصد را انتخاب میکنم Cevahir alışveriş merkezi
  2. سپس لوکیشن را روشن میکنم و یا مبدا را در خانه اول تایپ میکنم: Taksim
  3. در صفحه بعد چند گزینه به شما معرفی میشود. استفاده از مترو، استفاده از اتوبوس، ساعات حرکت و مسافت. بعد از انتخاب وسیله نقلیه در صفحه بعدی ایستگاه ها و ساعت حرکت نمایش داده می شود. بدون شک استفاده از مترو و متروبوس راحتتر بوده و زمان کوتاه تری شما را به مقصد میرساند.

استفاده از برنامه بسیار راحت است پس پیش از سفر این برنامه را حتما نصب کنید.

برای دانلود موویت در گوگل پلی برای اندروید اینجا کلیک کنید

برای دانلود موویت در اپ استور برای اپل اینجا کلیک کنید