اگر از تهران قصد سفر به خارج از کشور را دارید، باید از فرودگاه امام خمینی که مختص به پروازهای خارجی می باشد استفاده نمایید. این فرودگاه که در ۳۰ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است، تنها فرودگاه تهران برای سفر های بین المللی می باشد. حتما به ساعت پرواز دقت داشته باشید. در پرواز های خارجی شما باید ۳ ساعت پیش از آن در فرودگاه حضور داشته باشید. با توجه به اینکه از تهران تا فرودگاه در مسیری بدون ترافیک حداقل ۴۵ دقیقه در راه خواهید بود، ساعت های اوج ترافیک را هم در نظر گرفته و بر اساس آن حرکت خودتان را تنظیم نمایید. 

برای رفتن به فرودگاه باید از جاده های تهران-قم و تهران-ساوه استفاده کنید. با توجه به تابلوهایی که در طول مسیر وجود دارد با ماشین شخصی نیز به راحتی دسترسی خواهید داشت. 

اگر تصمیم به استفاده از تاکسی را دارید، از لحاظ اطمینان و راحتی، استفاده از خودروهای تاکسی فرودگاه امام را پیشنهاد می کنیم. 

شماره تماس تاکسی فرودگاه امام ۱۸۲۸ می باشد که در هر ساعتی از شبانه روز امکان سرویس دهی به مسافران را دارد. فقط بهتر است از ۵ الی ۶ ساعت قبل از حرکت از منزل، نسبت به رزرو تاکسی اقدام نمایید. تاکسی های مجاز فرودگاه امام دارای بیمه سرنشینان است که در صورت بروز هرگونه اتفاق در طول مسیر پشتیبانی مسافر را برعهده خواهد داشت.

کرایه از هر نقطه ای از تهران تا فرودگاه یک مبلغ است.

اگر به دنبال دسترسی ارزان به فرودگاه هستید، مترو بهترین گزینه می باشد. با استفاده از خط یک متروی تهران از ایستگاه‌های شهرری، شاهد و نمایشگاه شهر آفتاب به فرودگاه امام خمینی دسترسی خواهید داشت .

فرودگاه دارای ۵ پارکینگ از قبیل سر باز و سرپوشیده است. اما دقت نمایید که پارکینگ شماره ۳ و ۴ برای توفق های بلندمدت می باشد. لیست پارکینگ ها و تعرفه های آن را از این لینک مطالعه نمایید.

برای افرادی که قصد سفر با امکانات تشریفاتی را دارند، فرودگاه امام تسهیلات خاصی را از طریق سالن VIP و CIP برای مسافرین فراهم نموده است. شما می بایست حداقل ۳ ساعت پیش از سفر نسبت به رزرو و پرداخت هزینه آن اقدام نمایید.

در سالن تشریفات شما از امکاناتی از قبیل اینترنت رایگان، فضاهای طراحی شده برای استراحت و نوشیدنی و غذاهای گوناگون استفاده خواهید کرد. همچنین دیگر نیازی به انتظار در صفوف طولانی از قبیل چمدان، پاسپورت و کارت پرواز نیست، زیرا تمامی این مراحل توسط پرسنل بخش تشریفات انجام میگردد. برای آگاهی از قوانین و رزرو وی آی پی اینجا کلیک کنید