یکی از مقاصد گردشگری و تفریحی در شهر استانبول سواحل و پلاژهای ساخته شده جهت شنا و رهایی از گرمای تابستان می باشد. اگر در فصل گرما به استانبول سفر کردید و خواستید تنی به آب بزنید میتوانید به منطقه فلوریا بروید و از ساحل گونش ( به معنای خورشید ) استفاده نمایید. برای رفتن به منطقه فلوریا باید از ایستگا های مرکز شهر مانند تکسیم و یا امین اونو برای رفتن راحت تر اقدام کنید. به طور مثال از ایستگاه امین اونو اتوبوس شماره BN1 (بِ نِ بیر) را سوار شوید و در ایستگاه فلوریا-باکرکوی FLORYA-BAKIRKOY پیاده شوید. ساحل فلوریا در روبه روی شما خواهد بود.

یکی از پلاژهایی که از طرف شهرداری استانبول برای آب تنی در فصل تابستان تهیه شده است پلاژ گونش فلوریا است در منطقه ای وسیع و تحت نظر. در پلاژ گونش ۲ عدد رستوران و بوفه، کابین های تعویض لباس، دستشویی، تخت و چتر، دوش و کمدهای امانت موجود می باشد.

تمام روزهای هقفته باز بوده اما مسلما آخر هفته ها بسیار شلوغ می باشد. پس اگر بتوانید در روزهای میانی هفته به آنجا بروید ساحل خلوت تر، تمیزتر و فضای دلنشین تری خواهد بود. ورودی پلاژ نفری ۱۵ لیر بزرگسال و کودکان تا ۷ سال به صورت رایگان می باشد. بدون شک تمام خرید های شما از بوفه های مجموعه به صورت جداگانه خواهد بود. 

پوشیدن مایو برای آقایان و خانم ها اجباری می باشد و از لباس های مشابه (به خصوص برای آقایان) در هنگام ورود به آب جلوگیری می شود. خانم هایی که محجبه هستند می توانند از مایوهای مخصوص افراد محجبه که در سراسر شهر به فروش می رسد استفاده نمایند. 

محدوده مخصوص شنا مشخص می باشد و خارج شدن از آن محدوده ممنوع است. برای مواقع ضروری غریق نجات ها کمک شما خواهند بود. به دلیل عمومی بودن و پایین بودن هزینه ورودی آن، مجموعه شلوغ می باشد به همین دلیل مراقب کیف، موبایل و وسایل شخصیتان باشید.