دریای مرمره مجموع جزایر زیبایی دارد اما جزایر پرنس به خاطر نزدیکی به استانبول و مکانهای تاریخی و توریستی اش مشهور است. از مجموع ۹ جزیره ۴ مورد آن نظامی ۱ مورد خصوصی و ۴ مورد عمومی می باشد که جزیره کینالی و بیوک آدا برای جهانگردان جذاب تر است . علت نامگزاری این جزایر به عنوان مجموعه جزایر پرنس ماجرای جالبی دارد در زمان امپراطوریهای بیزانس و امپراطوری ترکان اتومان شاهزاده ها و پرنس هایی که به خاطر تخت قدرت اختلاف پیدا میکردند از سوی امپراطور به این جزایر تبعید میشدند. اما امروزه و به خصوص در تابستان ها به علت وجود پلاژ های متعدد محل بسیار مناسبی جهت شنا کردن و آفتاب گرفتن می باشد. جزیره پلاژهای عمومی و رایگان دارد اما چند پلاژ خصوصی هم وجود دارد.  جمعیت این جزایر ۲۰ هزار نفراست اما در تابستان به ۵۰۰ هزار نفر هم میرسد. همچنین استانبولیها و توریستها برای لذت بردن از جنگلهای پاینه ، مکانهای دینی و تاریخی ، پلاژها و لذتهای جزیره و تفریحات جالب مثل تور جزیره با کالسکه به این مکان می آیند.

مشهورترین جزیره از جزایر پرنس استانبول جزیره بیوک آدا است . از اسکله کاباتاش و اسکله امین اونو تا جزیره بین ۱ ساعت تا ۱ ساعت و نیم راه می باشد و علت طولانی شدن مسیر سوار و پیاده شدن مسافرها در سایر جزایر  میباشد. وجود  هتل های متعدد در این جزیره که در ماه های تابستان از مسافرین پذیرایی میکنند سبب میشود مسافران برای اقامت شبانه هم مشکلی نداشته باشند و آرامش و سکوت اینجا را به شلوغی شهر استانبول ترجیح دهند. جزایر پرنس استانبول تعدادی رستورانها و کافه های واقعا زیبا دارد ، همچنین مغازه های میوه فروشی و ایستگاه های بستنی که واقعا معروف هستند و توریستها خیلی دوست دارند. رستوران هایی که در نوار ساحلی قرار دارند هم گران قیمت تر و هم از کیفیت پایینتری برخوردار هستند پس در انتخاب رستوران عجله نکنید در قسمت های مرکزی تر رستوران ها با کیفیت تر می باشد . 

اگر چه در تعطیلات آخر هفته و مخصوصا در فصل تابستان این جزایر بسیار شلوغ و پرازدحام می‌شوند، اما در مجموع فضا و حال و هوای این جزایر بسیار آرامش‌بخش است. ویژگی متمایز کننده جزایر نبود اتومبیل می باشد و حمل و نقل عمومی با دوچرخه یا درشکه‌های اسبی صورت می‌گیرد . در کنار آن ساخت خانه ها و ویلاهای زیبا جذابیت منطقه را چندین برابر کرده است .

جزایر نیز آب و هوایی مشابه استانبول را دارا میباشند با این تفاوت که در زمستان امکان بارش برف بسیار کم می باشد و در تابستان ها نیز ۲ و ۳ درجه ای از استانبول گرمتر می باشد. پاییز در جزایر گرمتر از بهار می باشد و به دلیل وجود دریا و  ساحل شدت وزش باد ملایمتر است .

جزایر پرنس - بویوک آدا

چگونه به جزایر پرنس و بویوک آدا در استانبول برویم

View this post on Instagram

مشهورترین جزیره از #جزایر_پرنس استانبول جزیره #بیوک_آدا است . از اسکله کاباتاش و اسکله امین اونو تا جزیره بین ۱ ساعت تا ۱ ساعت و نیم راه می باشد و علت طولانی شدن مسیر سوار و پیاده شدن مسافرها در سایر جزایر میباشد. وجود هتل های متعدد در این جزیره که در ماه های تابستان از مسافرین پذیرایی میکنند سبب میشود مسافران برای اقامت شبانه هم مشکلی نداشته باشند و آرامش و سکوت اینجا را به شلوغی شهر استانبول ترجیح دهند. جزایر پرنس استانبول تعدادی رستورانها و کافه های واقعا زیبا دارد ، همچنین مغازه های میوه فروشی و ایستگاه های بستنی که واقعا معروف هستند و توریستها خیلی دوست دارند. رستوران هایی که در نوار ساحلی قرار دارند هم گران قیمت تر و هم از کیفیت پایینتری برخوردار هستند پس در انتخاب رستوران عجله نکنید در قسمت های مرکزی تر رستوران ها با کیفیت تر می باشد . http://raadvin.com/3452 #استانبول #استانبول_ترکیه #ترکیه #ایران #ایرانگردی #ترکیه_گردی #تکسیم #ترک #هتل #غذا #فروش_ویژه #ویزا #ویزای_توریستی #مهاجرت #سفر #مسافر #هواپیما #خرید_خانه #اقامت #مهاجرت #اقامت_ترکیه #هتل #اجاره_خانه #آنتالیا #آلانیا #آموزش_زبان_ترکی #آموزش_زبان_ترکی_استانبولی تبلیغات پذیرفته میشود

A post shared by رادوین: سفر و اقامت ترکیه (@raadvin.group) on

istanbul-cevahir-avm

مرکز خرید جواهیر استانبول – Cevahir AVM

یکی از محبوب ترین مراکزخرید در میان توریست های ایرانی، مرکز خرید جواهر می باشد. به محض وارد شدن به این مرکز خرید ۱ ساعتی زمان احتیاج دارید تا خودتان…